Szukaj
Dodaj ogłoszenie »
Menu

Kultura i edukacja » Książki dziecięce, młodzieżowe » Powieści, opowiadania

Kuba znad Morza Emskiego Natalia Rolleczek (ID :636)

« cofnij

12.00 PLN

Użytkownik:

Anna

W serwisie od:

listopad 2014

Dane kontaktowe:

694 pokaż numer

Ogłoszenie od:

osoba prywatna

Ogłoszenia użytkownika

wyświetl

 
 
Mazowieckie > Warszawa > Praga-Południe
 
 

Stan:

używane

Drogi Pawle!

Właśnie skończyłeś czternaście lat i powiedziałeś mi wczoraj, że przestałeś być smarkaczem; widzę, jak bardzo spieszy ci się do wieku dojrzałego. Zauważyłam również, że z dużym lekceważeniem odnosisz się do dziecinnych pomysłów swego ośmioletniego brata. Książkę tę napisałam dla was, chcąc przybliżyć beztroski okres "zielonego Morza Emskiego" i zatrzymać was bodaj na chwilę nad jego brzegami. A zatem, Pawle, spójrz raz jeszcze z wysokości swych lat czternastu na tamte czasy, zanim odwrócisz się od nich ku sprawom dorosłym. Pamiętaj, że tak, jak ty byłeś jeszcze niedawno "Kubą spod znaku wielkiej brygantyny", tak teraz twój brat przeżywa okres długiej zabawy, gdzie najniedorzeczniejsze figle przeplatają się z poczynaniami na serio i próbami ustawienia siebie w otaczającym świecie ludzi dojrzałych.
I jeszcze zapamiętaj, że tylko raz w życiu, w dzieciństwie, pojawia się morze zielone i słodkie. Poza nim wszystkie inne morza świata są słone, gorzkie i grożą rozbiciem, odwodząc daleko od rodzinnego domu.

MATKA"

Odbiór osobistynie
List polecony ekonomiczny8 zł
List polecony priorytetowy10 zł


Liczba odsłon: 460

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

StatystykaX

Ogłoszenia: 1302

Użytkownicy: 156

Goście on-line: 75