Szukaj
Dodaj ogłoszenie »
Menu

1. Jak mogę zarejestrować się w serwisie schodzi.pl?

 

Aby zarejestrować się w serwisie kliknij w ikonę Moje konto a następnie nie mam konta. Następnie uzupełnij pola adresu e-mail, wpisz hasło i przepisz kod z obrazka. Na koniec przejdź do panelu administracyjnego i uzupełnij Dane użytkownika. Wpisz w odpowiednich polach swoje dane kontaktowe. Jeżeli prowadzisz firmę uzupełnij: nazwę firmy, adres, NIP oraz REGON. W celu potwierdzenia zarejestrowania konta otrzymasz na adres e-mail link aktywujący. Dopiero po jego kliknięciu Twoje konto zostanie aktywowane i będziesz mógł w pełni korzystać z możliwości, jakie daje serwis schodzi.pl.
 

2. Chce zmienić moje hasło.

 

Zaloguj sie na Moje konto, wybierz sekcję Dane użytkownika, następnie wpisz nowe hasło, a następnie powtórz je i kliknij przycisk Zapisz zmiany. 
 

3. Nie pamiętam hasła.

 

Zaloguj się na Moje konto, następnie wybierz przycisk nie pamiętam hasła i wpisz adres e-mail, na które ma przyjść nowe hasło. Na podany adres zostanie wysłane automatyczne hasło, na które zalogujesz sie w serwisie schodzi.pl. W każdym momencie masz mozliwosc zmiany hasla w Danych użytkownika.
 

4. Nie mogę zalogować sie do serwisu schodzi.pl.

 

Przede wszystkim upewnij sie czy wpisany adres e-mail i hasło są wpisane poprawnie. Pamiętaj, że hasło może zawierać wielkie, małe litery i inne znaki. W celu odzyskania hasła kliknij tutaj
 

5. Czy moje dane osobowe są chronione?

 

Serwis schodzi.pl gwarantuje pełną ochronę danych osobowych użytkowników. Informacje pozostają niejawne. W celu uzyskania więcej informacji zapoznaj się z sekcją polityką prywatności.
 

6. Jak mogę dodać ogłoszenie?

 

Aby dodać ogłoszenie, musisz zalogować się do serwisu schodzi.pl, kliknij w ikonę Moje konto.
Jeżeli jesteś nowym użytkownikiem, kliknij w link nie mam konta
Gdy już jesteś zalogowany, wystarczy kliknąć w przycisk dodaj ogłoszenie na górze strony. 
 

7. Jak stworzyć tytuł i treść ogłoszenia?

 

W pierwszej kolejności wybierz tytuł ogłoszenia. Dobry tytuł ogłoszenia to połowa sukcesu. Tytuł ogłoszenia musi wyróżniać się spośród setek podobnych ogłoszeń, masz na to aż 50 znaków!
W polu treść ogłoszenia postaraj się dokładnie opisać swoje ogłoszenie tj. wygląd, funkcje i cechy przedmiotu, masz 5000 znaków.  Poinformuj Kupujących także o wadach, uszkodzeniach sprzedawanego przedmiotu.
 

8. Jaką cenę za przedmiot lub usługę mam ustawić?

 

Cena powinna odzwierciedlać rzeczywistą wartość przedmiotu lub usługi, nie powinna być wygórowana. Porównaj ogłoszenia z innymi z podobnej kategorii. Pozwoli to oszacować realną wartość oferty. Jeżeli polecasz własne usługi, trudne do oszacowania, pole ceny możesz pozostawić puste. Pamiętaj, aby cena była atrakcyjna w porównaniu z innymi ogłoszeniami.
 

9. Gdzie mogę zaznaczyć lokalizację?

 

Po zakończeniu opisu treści ogłoszenia wybierz z listy rozwijalnej swoja lokalizację. Masz do wyboru województwo, powiat, miejscowość oraz dzielnicę, w której chcesz się spotkać z Kupującym lub wykonujesz swoje usługi. 
 

10. Czy polecana jest wysyłka przedmiotu?

 

Tak, masz taką możliwość, ale pamiętaj, że najbezpieczniej jest dokonać transakcji osobiście. 
Przy wystawianiu ogłoszenia masz możliwości wyboru warunków dostawy np. wysyłka listem lub przesyłką kurierską. Pamiętaj, aby ceny podane w warunkach dostawy odpowiadały realnym cenom rynkowym. 
 

11. Jak mogę dodać zdjęcia do ogłoszenia?

 

Wystarczy, że w treści ogłoszenia klikniesz na duży niebieski plusik. Maksymalnie możesz dodać 10 zdjęć w formacie JPG i PNG. Maksymalny rozmiar zdjęcia: 5MB. Dwukrotne naciśnięcie zdjęcia spowoduje wybór zdjęcia głównego, możesz też zmienić kolejność zdjęć, przeciągając w wybrane miejsce. 
Pamiętaj, że możesz dodać tylko takie zdjęcia, które są tylko Twoją własnością. Zdjęcia muszą przedstawiać realne przedmioty i nie mogą pochodzić z innych stron internetowych. Nie możesz dodawać zdjęć, które zawierają elementy graficzne lub znaki wodne.
 

12. Chcę wypromować ogłoszenie, jak to zrobić? 

 

Masz możliwość promowania ogłoszenia na 7 dni lub 30 dni. Wsród opcji dodatkowych możesz umieścić swoje ogłoszenie w Galerii kategorii lub oznaczyć ogłoszenie jako Superofertę.
Galeria kategorii to unikalny sposób wyróżnienia. Ogłoszenie takie będzie widoczne zawsze na dole strony wybranej kategorii, np. jeśli wystawiasz samochód i wybierzesz tę opcję Twoje ogłoszenie będzie widoczne w całej kategorii Motoryzacja.
Innym sposobem wyróżnienia jest wybór opcji Superoferty. Takie ogłoszenie będzie oznaczone czerwona wstążką. Dzięki temu Twoje ogłoszenie zostanie uwydatnione spośród innych promowanych ogłoszeń. 
 
Jeżeli zdecydujesz się na ogłoszenie bezpłatne zaznacz odpowiednie pole. Ogłoszenie bezpłatne ważne jest 30 dni.
 

13. Jak mogę zapłacić za promowane ogłoszenie?

 

Po wybraniu opcji promowania zostaniesz przekierowany na stronę systemu płatności online. Postępuj zgodnie ze wskazówkami systemu tpay.com.
 
Po pierwsze wybierz swój bank z listy dostępnych. Po dokonaniu wyboru kanału płatności, panel przeniesie Cię do strony logowania banku. Za przelewy internetowe nie jest pobierana żadna prowizja.
Następnie zaloguj się do banku i wykonaj przelew online.  Po poprawnym zaksięgowaniu wpłaty otrzymasz potwierdzenie na podany podczas płatności adres e-mail. Przelewy online księgowane są natychmiastowo.
Po dokonanej transakcji na skrzynkę e-mail otrzymasz wiadomość z serwisu schodzi.pl, wewnątrz znajdziesz link aktywujący ogłoszenie. 
Po kliknięciu w niego Twoje ogłoszenie zostanie aktywowane.
 

14. Chcę wypromować wcześniej dodane ogłoszenie.

 

Po zalogowaniu się na Moje konto możesz promować wcześniej dodane ogłoszenie. W tym celu w zakładce Moje ogłoszenia przejdź do listy swoich ogłoszeń a następnie kliknij przycisk Promuj. Wybierz interesujące Cię opcje promowań i postepuj zgodnie z wyświetlanymi komunikatami. 
 
Ze szczegółową ofertą promocji ogłoszeń możesz zapoznać się klikając w link Promowanie ogłoszeń.
 

15. Dlaczego nie dostałem e-maila aktywującego ogłoszenie?

 

Niektóre serwery blokują pocztę z innych portali i serwisów. Wiadomość e-mail z serwisu potwierdzająca dodanie ogłoszenia, powinna dotrzec pod wskazany adres w ciągu 1-2 minut. Czasami wiadomości mogą trafic do SPAMu dlatego sugerujemy sprawdzić również w tym folderze. Jeżeli nie otrzymasz maila z potwierdzeniem w ciągu kilku godzin skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy.
 

16. Jak mogę aktywować ogłoszenie?

 
Przede wszystkim odbierz wiadomość e-mail z serwisu schodzi.pl o tytule ‘Aktywuj ogłoszenie’. Następnie kliknij w link aktywujący ogłoszenie znajdujący się wewnątrz wiadomości.
 

17. Jak wznowić ogłoszenie?

 
Zaloguj się na Moje konto i przejdź na zakładkę Moje ogłoszenia, następnie kliknij w przycisk aktywuj znajdujacy sie przy danym ogłoszeniu. Po kliknięciu otrzymasz wiadomość e-mail z serwisu z tytułem wiadomości ‘Aktywuj ogloszenie’. Na koniec kliknij w link aktywujący ogłoszenie znajdujący się wewnątrz wiadomości.
 

18. Jak mogę usunąć ogłoszenie?

Zaloguj się na Moje konto i przejdź do zakładki Moje ogłoszenia, odszukaj wybrane ogłoszenie i kliknij w przycisk usuń. Po usunięciu Twoje ogłoszenie przestanie być widoczne w serwisie schodzi.pl.
 

19. Jak działa wyszukiwarka ogłoszeń?

 
W polu Szukaj wpisz rodzaj przedmiot, który Cię interesuje. System automatycznie przefiltruje po wyrazie w treści i tytule ogłoszenia. Możesz także wyszukać przedmiot według województwa i danej miejscowości. Filtr lokalizacji znajdziesz po lewej stronie w każdej kategorii.
 

20. Gdzie mogę sprawdzić wiadomości wysyłane przez Kupujących? 

 
Wiadomości od osób zainteresowanych Twoim ogłoszeniem możesz sprawdzić logując się na Moje konto w zakładce Wiadomości odebrane. Wiadomości są powiązane z konkretnymi ogłoszeniami. Dodatkowo wiadomości wysłane z formularza kontaktowego są przesyłane na Twój adres e-mail. Masz możliwość natychmiastowej odpowiedzi na pytanie, wystarczy kliknąć w ikonę Odpowiedz.
 

21. Jak mogę porównywać ogłoszenia?

 
Na liście ogłoszeń możesz w bardzo prosty sposób porównywać ogłoszenia między sobą.
Możesz sortować ogłoszenia według:
– kategorii i podkategorii
– ceny – najwyższej i najniższej
– daty dodania – najnowsze i najstarsze
– popularności – największa i najmniejsza
– lokalizacji
 

22. Jak mogę dodać wybrane ogłoszenie do ulubionych?

 
Aby dodać ogłoszenie do ulubionych wystarczy kliknąć w gwiazdkę znajdującą się przy ogłoszeniu na liście wszystkich ogłoszeń lub w samym ogłoszeniu tuż przy cenie.
Wybrane ogłoszenie pojawi się w sekcji Ulubione. Jeżeli chcesz usunąć ogłoszenie z ulubionych wystarczy, że klikniesz w ikonę Usuń z ulubionych. 
 
Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub uwagi prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

StatystykaX

Ogłoszenia: 1312

Użytkownicy: 162

Goście on-line: 11